Max Keiser mówi: „Stołeczny lot z Azji jest w Bitcoin Expressie“.

Bitcoin jest jednym z niewielu sposobów, aby przenieść całą fortunę za granicę, Bitcoin bull Max Keiser mówi.

Ucieczka kapitału z Azji jest jednym z głównych powodów, dla których Bitcoin (BTC) uderzył w nowy rekord roku 2020 w sierpniu, uważa jeden z głównych zwolenników Bitcoinów.

Max Keiser, słynny amerykański nadawca i znany Bitcoin byk, jest przekonany, że rosnące napięcie w Azji są jednym z czynników dla rajdu Bitcoin do 12.000 dolarów.

„Nie możesz go zabrać ze sobą, chyba że to Bitcoin“.
W 10 sierpnia Keiser argumentował, że Bitcoin jest solidną metodą na przenoszenie dużych ilości pieniędzy za granicę podczas przekraczania granic. Według Keisera, wiele osób w Azji używa Bitcoin’a do przenoszenia swoich pieniędzy poza kontynent, ponieważ napięcia geopolityczne mogą wpłynąć na rynki. „Ucieczka kapitału z Azji przy użyciu Bitcoin expressu“, napisał Keiser.

Porównując Bitcoin System do złota – jednego z najbardziej popularnych aktywów safe-haven na świecie, Keiser argumentował, że Bitcoin jest jednym z niewielu sposobów na przeniesienie fortuny za granicę. Keiser powiedział: „Nie możesz go zabrać ze sobą, chyba że jest to Bitcoin – wtedy możesz zabrać ze sobą WSZYSTKO“. (Coś prawie niemożliwego ze złotem).“ Wiadomości przychodzą wśród doniesień o chińskich obywatelach nielegalnie przekraczających granice Stanów Zjednoczonych z barami złota wartymi 28.000 dolarów.

Prawo bezpieczeństwa zmusza Hongkong do wyrzucania złota za „coś innego“

Chociaż Keiser nie wyjaśnił dokładnie, o jakiej sytuacji mówił, „Financial Times“ doniósł 7 sierpnia, że bogaci mieszkańcy Hongkongu wyprowadzają duże ilości złota z centrum finansowego po tym, jak w lipcu 2020 r. Pekin wprowadził w mieście nową ustawę o bezpieczeństwie narodowym.

Joshua Rotbart, szef J Rotbart & Co, firmy zajmującej się handlem i magazynowaniem złota z siedzibą w Hongkongu, powiedział podobno, że po uchwaleniu ustawy o bezpieczeństwie narodowym może nastąpić „natychmiastowa reakcja mieszkańców Hongkongu“ na prośbę o przechowywanie złota „gdzie indziej“.

Wcześniej w lipcu Cointelegraph poinformował, że największe banki światowe, takie jak Credit Suisse i HSBC, ograniczają usługi dla klientów z Hongkongu w związku z trwającymi protestami w sprawie wspieranych przez Chiny przepisów bezpieczeństwa narodowego.

W zeszłym tygodniu, inny byk Bitcoin, Anthony „Pomp“ Pompliano, przewidział, że Bitcoin w końcu stanie się większym rynkiem niż złoto, dzięki swojej nadrzędnej, cyfrowej naturze.